Matična škola

Umjetnička škola Poreč pruža svojim učenicima osnovno glazbeno i plesno obrazovanje.

Učimo i družimo se u pozitivnoj radnoj atmosferi, kod djece razvijamo ljubav prema glazbi i plesu, razvijamo njihov sluh, psihomotoričke i fizičke sposobnosti, kao i osjećaj za ritam i pokret.

Gradimo naviku slušanja vrijednih glazbenih ostvarenja, razvijamo glazbeni i plesni ukus, kreativnost i maštu te djecu osposobljavamo za samostalno sviranje i ples.

Moto škole glasi: “Glazbom i plesom do sretnijeg djetinjstva”.

Osnovna glazbena škola osnovana je 1974. godine u Poreču pri Narodnom sveučilištu Poreč. Kao Osnovna glazbena škola “Slavko Zlatić” pri Pučkom otvorenom učilištu Poreč djelovala je od 1998. godine do 31. kolovoza 2014. godine.

Odlukom Grada Poreča i Rješenjem Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta od 1. rujna 2014. godine započinje s radom kao samostalna, novoosnovana Umjetnička škola Poreč.

U Matičnoj školi u Poreču učenici uče svirati instrumente: gitaru, violinu, violončelo, klavir, harmoniku, flautu i trubu te suvremeni ples.

Odjeli

HARMONIKAŠKI ODJEL - UČITELJI HARMONIKE